شهرداری خامنه

امروز : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ مصادف است با 2024 , March 5 , Tuesday - ساعت ۰۴:۱۵:۰۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
شهردار خامنه

اکبر حسن زاده

پیام شهردار

پروژه های عمرانی
پروژه های سرمایه گذاری
گردشگری
فرهنگی و اجتماعی
اخبار شهرداري

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

سامانه پرداخت عوارض خودرو
وضعیت جوی شهر خامنه
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 10 مرداد 1395 - 14:51
 • شما اینجا هستید : بدون دسته > تصاویر
 • کد مطلب : 8869
 • بازدید سرزده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از شهر خامنه

    

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، روز ‌شنبه ۹۵/۵/۹ مهندس آبدار مدیر کل، مهندس حجازی معاون گردشگری و مهندس رستمی مسئول اداره طرح و برنامه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی به همراه مهندس شریفی شهردار خامنه و مهندس امینیان نماینده این اداره کل در شهرستان شبستر از اماکن […]

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، روز ‌شنبه ۹۵/۵/۹ مهندس آبدار مدیر کل، مهندس حجازی معاون گردشگری و مهندس رستمی مسئول اداره طرح و برنامه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی به همراه مهندس شریفی شهردار خامنه و مهندس امینیان نماینده این اداره کل در شهرستان شبستر از اماکن تاریخی و نقاط گردشگری شهر خامنه بازدید نمودند.
  مهندس آبدار به دنبال بازدید از شهر خامنه و محوطه درختان ۱۷۰۰ ساله چنار، ملک مربوط به پروژه احیای منزل پدری مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، موزه هدایا، مسجد میرپنج و خانه شیخ محمد خیابانی، پتانسیل‌های تاریخی و گردشگری خامنه را بسیار خوب و ارزنده ارزیابی نموده و افزود: شهر خامنه از پتانسیل‌های گردشگری بسیاری بهره‌مند است که با برنامه‌ریزی‌های دقیق و مدون و با رفع نواقص و کمبودهای موجود می توان شاهد رونق صنعت گردشگری شهر خامنه و به تبع از آن جذب گردشگر به شهرستان شبستر بود.
  وی ضمن بازدید از درختان کهنسال چنار خامنه، قول مساعدت لازم را به منظور ساماندهی محوطه این درختان اعلام نموده و افزود: درختان کهنسال چنار شهر خامنه به عنوان یک اثر طبیعی ثبت شده از پتانسل بالایی در جذب گردشگر به منطقه برخوردار است که لازم است محوطه‌ای درخور این اثر طبیعی و بازدید کنندگان از آن فراهم گردد که انشاءالله به زودی و با پیگیری‌های بیشتر اعتبار لازم جهت بازسازی محوطه این اثر طبیعی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تأمین خواهد گردید.
  مهندس آبدار در بازدید از خانه شیخ محمد خیابانی از تأمین اعتبار لازم برای مرمت این بنای تاریخی خبر داد و افزود: به دنبال ثبت ملی خانه شیخ محمد خیابانی و با توجه به نیاز شدید این بنا به مرمت و بازسازی، اعتبار لازم جهت مرمت و ساماندهی این بنای تاریخی تأمین گردیده که انشاء‌الله به زودی شاهد اجرای پروژه مرمت و بازسازی این اثر ملی خواهیم بود.
  وی به دنبال بازدید از مسجد میرپنج و مشاهده نواقص و مشکلات این اثر تاریخی، به کارشناسان آن سازمان دستور داد تا سریعاً نسبت به برطرف نمودن مشکلات موجود اقدام نمایند. مهندس آبدار همچنین از تلاش برای اتمام طرح مطالعاتی پروژه احیای منزل پدری مقام معظم رهبری و تأمین اعتبار لازم به منظور اجرای این پروژه خبر داد.
  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ادامه از تشکیل دوره‌های آموزشی برای مسئول موزه و هادیان گردشگر در شهر خامنه و هم‌چنین کارکنان منطقه توریستی قره‌کهریز خبر داد و تأکید کرد: صنعت گردشگری یک صنعت پویا و به روز است و شیوه‌های آموزشی آن نیز باید مطابق با علم روز دنیا در صنعت گردشگری باشد.
  مهندس شریفی در این بازدید، ضمن قدردانی از حضور مهندس آبدار در شهر خامنه و پیگیری‌های ایشان در مورد مشکلات گردشگری شهر خامنه به عنوان شهر ولایت و زادگاه پدری مقام معظم رهبری تسریع در ارائه طرح مطالعاتی اماکن یاد شده به منظور ساماندهی؛ مرمت و بازسازی هر‌چه سریعتر را خواستار شد و از آمادگی شهرداری برای همکاری‌های فی ما بین خبر داد.
  وی در ادامه از تلاش به منظور حل مشکلات و کاستی‌های موجود خبر داد و افزود: امیدواریم بتوانیم با همکاری صمیمانه با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و با بهره‌مندی از دانش بالای مدیریت شایسته آن ضمن رفع نواقص موجود و ارتقاء سطح کیفی و کمی آثار و اماکن تاریخی و پتانسیل‌های گردشگری شهر خامنه گام بلندی در راستای توسعه صنعت گردشگری برداریم.

  Picture 014 Picture 029 Picture 069 Picture 046 Picture 072 Picture 081 Picture 098 Picture 109 Picture 126 Picture 142 Picture 151 Picture 053 Picture 164

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  شعار سال

  اماکن گردشگری

   

  مسجد تاریخی میرپنج
  شماره ثبت در فهرست آثار ملی: 19579
  درختان 1700 ساله چنار
  موزه هدایای شهر خامنه
  منطقه گردشگری قره کهریز
  مقبره شیخ نجم الدین گیلانی
  آب انبار تاریخی قیرخ ایاخ
  مقبره حسین خان میرپنج
  بوستان تپه ای مصلی
  یادمان شهدای گرانقدر گمنام
  قنات های تاریخی پر آب شهر خامنه
  شهدای خامنه
  پیوند ها
  وبسايت مقام معظم رهبري وبسایت مجلس وبسایت وزارت کشور وبسایت استانداری وبسایت سازمان شهرداری ها وبسایت فرمانداری وبسایت فرمانداری وبسایت شهرداري تفرش ثبت شکایات و پیشنهادات
  پربازدیدترین ها