شهرداری خامنه

امروز : جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ مصادف است با 2024 , May 31 , Friday - ساعت ۰۰:۰۱:۴۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
شهردار خامنه

اکبر حسن زاده

پیام شهردار

پروژه های عمرانی
پروژه های سرمایه گذاری
گردشگری
فرهنگی و اجتماعی
اخبار شهرداري

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

سامانه پرداخت عوارض خودرو
وضعیت جوی شهر خامنه
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 9 مرداد 1397 - 23:41
 • شما اینجا هستید : بدون دسته
 • کد مطلب : 13178
 • شهردار و اعضای شورای اسلامی خامنه اولین مسافران کالسکه گردشگری شهر خامنه

    

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، عصر روز سه شنبه ۹۷/۵/۹ کالسکه گردشگری شهر خامنه با حضور مهندس کریمی پور کارشناس امور شهری و شوراهای فرمانداری شهرستان شبستر، شهردار و اعضای شورای اسلامی خامنه راه اندازی شد. شهردار و اعضای شورای اسلامی خامنه اولین مسافران این کالسکه بودند.   مهندس حمید نیکورأی […]

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، عصر روز سه شنبه ۹۷/۵/۹ کالسکه گردشگری شهر خامنه با حضور مهندس کریمی پور کارشناس امور شهری و شوراهای فرمانداری شهرستان شبستر، شهردار و اعضای شورای اسلامی خامنه راه اندازی شد. شهردار و اعضای شورای اسلامی خامنه اولین مسافران این کالسکه بودند.

   

  مهندس حمید نیکورأی شهردار خامنه در حاشیه مراسم راه اندازی کالسکه گردشگری شهر خامنه، یکی از مهمترین دغدغه های مدیران و برنامه ریزان شهری را دستیابی به توسعه پایدار شهری عنوان کرد و افزود: توسعه پایدار شهری تنها با دستیابی به درآمد پایدار شهری بدست می آید و در شرایط کنونی یکی از راههای دست یابی به درآمد پایدار شهری، توجه به توسعه گردشگری شهری از سوی شهرداریها است.

  وی در ادامه با بیان اینکه امروزه بخش بزرگی از اوقات فراغت شهروندان را گردشگری شهری یا تفریحات شهری پوشش می‌دهد، افزود: توسعه زیرساخت‌های گردشگری شهری شامل موزه‌ها، مراکز فرهنگی، تفریحگاه‌ها، مراکز خرید و… در کنار حفظ و احیای اماکن و بافت های تاریخی شهر بسیار حائز اهمیت است و نقش مهمی در جذب گردشگر، رونق صنعت گردشگری و به تبع آن ایجاد درآمد پایدار ایفا می نماید.

  نیکورأی با اشاره به پتانسیل های گردشگری شهر خامنه افزود: شهر خامنه دارای پتانسیل های گردشگری بسیاری اعم از درختان ۱۷۰۰ ساله چنار، موزه هدایا، خانه شیخ محمد خیابانی منطقه گردشگری قره کهریز، مسجد تاریخی منقش میرپنج، مقبره حسین خان میرپنج، مقبره شیخ نجم الدین گیلانی، محله تاریخی پیرباغچه، قنوات پر آب و… می باشد که می توان با حفظ و نگهداری از این پتانسیل ها در کنار بهره گیری از ایده های نو همچون استفاده از نمادها و المان های سنتی، تاریخی و فرهنگی و سرمایه گذاری در حوزه بوم گردی که به دلیل تأکید بر مشارکت جامعه محلی، توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی و مسائل زیست محیطی، پیوند عمیقی با توسعه پایدار گردشگری دارد، گام های مؤثری در راستای توسعه صنعت گردشگری این شهر برداشت.

  وی با اشاره به برخی از فعالیت های صورت گرفته در جهت توسعه گردشگری شهر خامنه، افزود: هدف ما در شهرداری خامنه ایجاد منابع درآمد پایدار با تکیه بر توسعه گردشگری می باشد که بدین منظور عملیات اجرایی پروژه نیمه تمام مرمت و بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی با تغییرات اساسی و زیربنایی ایجاد شده نسبت به نقشه های قبلی و انجام اقدامات لازم درخصوص مستحکم سازی بنا در مراحل پایانی به سر می برد و پس از اتمام آن در حوزه بوم گردی مورد استفاده قرار خواهد گرفت همچنین در حوزه بوم گردی در تلاشیم تا با جلب نظر مالکان خانه های قدیمی شهر، از این خانه ها به عنوان اقامت گاه های سنتی استفاده نماییم.

  وی ادامه داد: آماده سازی و تجهیز سوئیت های اقامتی به منظور اسکان مسافران و گردشگران، ساماندهی و رفع برخی از مشکلات منطقه گردشگری قره کهریز(از جمله: توسعه و تجهیز سرویس های بهداشتی، آسفالت ریزی محوطه ورودی، ساماندهی آلاچیق ها و …)، پروژه مرمت و بازسازی مقبره حسین خان میرپنج (که عملیات اجرایی آن پس از انجام مطالعات فنی و مرمتی کارشناسان مربوطه و با تعیین و تصویب طرح و نقشه نهایی و تأمین منابع مالی آغاز خواهد شد)، رفع مشکلات ساختمان موزه هدایا، ساماندهی آب انبار قیرخ ایاخ، استفاده از ایده های نو مانند راه اندازی کالسکه گردشگری و … از دیگر اقدامات شهرداری خامنه در راستای توسعه گردشگری محسوب می شوند.

  شهردار خامنه در پایان اظهار داشت: در صورتی که مؤلفه‌های بومی شهر و دیار خود را به درستی بشناسیم و به زیبایی آن را به دیگران معرفی کنیم افراد بسیاری مشتاق دیدن آن هستند که افزایش تعداد گردشگر و توسعه و رونق صنعت گردشگری و عمران و آبادانی شهر را در بر خواهد داشت.

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  شعار سال

  اماکن گردشگری

   

  مسجد تاریخی میرپنج
  شماره ثبت در فهرست آثار ملی: 19579
  درختان 1700 ساله چنار
  موزه هدایای شهر خامنه
  منطقه گردشگری قره کهریز
  مقبره شیخ نجم الدین گیلانی
  آب انبار تاریخی قیرخ ایاخ
  مقبره حسین خان میرپنج
  بوستان تپه ای مصلی
  یادمان شهدای گرانقدر گمنام
  قنات های تاریخی پر آب شهر خامنه
  شهدای خامنه
  پیوند ها
  وبسايت مقام معظم رهبري وبسایت مجلس وبسایت وزارت کشور وبسایت استانداری وبسایت سازمان شهرداری ها وبسایت فرمانداری وبسایت فرمانداری وبسایت شهرداري تفرش ثبت شکایات و پیشنهادات
  پربازدیدترین ها