شهرداری خامنه

امروز : پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , April 26 , Thursday - ساعت ۰۸:۰۵:۵۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
شهردار خامنه

عکس شهردار خامنه

حمید نیکورأی

پیام شهردار

پروژه های عمرانی
پروژه های سرمایه گذاری
گردشگری
فرهنگی و اجتماعی
اخبار شهرداري

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با ...

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، اولین ...

شهرداری خامنه براساس مجوز شماره ۵۰/۱۳۴ مورخ ۹۴/۵/۱۰ شورای اسلامی ...

سامانه پرداخت عوارض خودرو
وضعیت جوی شهر خامنه
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
 • شما اینجا هستید : بدون دسته
 • کد مطلب : 11936
 • شهردار خامنه: مسجد میرپنج به عنوان یکی از آثار ارزشمند تاریخی شهر خامنه متأسفانه مورد بی مهری و کم لطفی قرار گرفته است.

    

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، مهندس نیکورأی به همراه مهندس نظافتی عضو شورای اسلامی شهر از مسجد تاریخی میرپنج خامنه بازدید نمود. شهردار خامنه در حاشیه این بازدید، از نحوه نگهداری و وضعیت حال حاضر این بنای تاریخی انتقاد کرد و گفت: مسجد میرپنج که یکی از آثار تاریخی فاخر شهر […]

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، مهندس نیکورأی به همراه مهندس نظافتی عضو شورای اسلامی شهر از مسجد تاریخی میرپنج خامنه بازدید نمود.

  شهردار خامنه در حاشیه این بازدید، از نحوه نگهداری و وضعیت حال حاضر این بنای تاریخی انتقاد کرد و گفت: مسجد میرپنج که یکی از آثار تاریخی فاخر شهر خامنه بوده و سبقه ای چندین ساله دارد متأسفانه مورد بی مهری و کم توجهی قرار گرفته و در سال های اخیر به حال خود رها شده است.
  وی با اشاره به ضرورت توجه و حفظ آثار و میراث فرهنگی اظهار داشت: شهر خامنه منتسب به خاندان بزرگوار مقام معظم رهبری بوده و از غنای تاریخی و فرهنگی والایی برخوردار است و همین موضوع، اهمیت حفاظت و صیانت از میراث فرهنگی این شهر را دو چندان می‌کند.
  نیکورأی با اشاره به پیشینه غنی مسجد میرپنج به عنوان یک بنای ارزشمند تاریخی-‌مذهبی و لزوم نگه‌داری و حفاظت از مساجد به‌عنوان کانون‌های مهم شکل‌گیری فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی، اظهار داشت: اجرای اقدامات حفاظتی و مرمتی مؤثر برای کاهش آسیب های وارده و پیشگیری از فرسایش بیشتر و تخریب احتمالی این مسجد، بایستی از اولویت‌های اصلی تمامی دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گیرد.
  وی ادامه داد: در این خصوص تلاش خواهیم کرد تا با پیگیری های مکرر و انجام مکاتبات لازم، بیش از پیش توجه مسئولین محترم استانی و شهرستانی را به این بنای ارزشمند تاریخی جلب نماییم.

   

  مسجد منقش و تاریخی میرپنج خامنه در مقابل شهرداری و در کوچه‌ای به همین نام واقع شده است. این مسجد در تاریخ ۱۲۸۴ هجری قمری توسط حسین خان میرپنجه سردار توپخانه مظفر الدین شاه قاجار بنا نهاده شده و در سال ۱۳۸۶ با شماره ۱۹۵۷۹ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  IMG_7073 IMG_7081 IMG_7097 IMG_7103 IMG_7107 IMG_7087

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  ببخشید، نمی‌توانید دیدگاهی بنویسید.

  شعار سال

  شعار سال

  پیوند ها
  وبسايت مقام معظم رهبري وبسایت ریاست جمهوری وبسایت مجلس وبسایت وزارت کشور وبسایت استانداری وبسایت سازمان شهرداری ها وبسایت فرمانداری وبسایت فرمانداری