شهرداری خامنه

امروز : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ مصادف است با 2020 , July 14 , Tuesday - ساعت ۱۲:۲۲:۱۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
شهردار خامنه

عکس شهردار خامنه

حمید نیکورأی

پیام شهردار

پروژه های عمرانی
پروژه های سرمایه گذاری
گردشگری
فرهنگی و اجتماعی
اخبار شهرداري

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با عنایت ...

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، با ...

سامانه پرداخت عوارض خودرو
وضعیت جوی شهر خامنه
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 13 ژانویه, 2018 - 23:25
 • شما اینجا هستید : تصاویر
 • کد مطلب : 11884
 • شهردار خامنه: مرمت و احیای بناهای تاریخی، گامی بلند در مسیر رشد و توسعه شهری و شناساندن قدمت و اصالت خامنه

    

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، مهندس حمید نیکورأی در حاشیه بازدید از پروژه مرمت و بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی، اظهار داشت: پروژه مرمت و بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی همزمان با رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸، شتاب بیشتری به خود گرفته و در مراحل پایانی مرمت است. شهردار خامنه ادامه […]

  به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، مهندس حمید نیکورأی در حاشیه بازدید از پروژه مرمت و بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی، اظهار داشت: پروژه مرمت و بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی همزمان با رویداد بین المللی تبریز ۲۰۱۸، شتاب بیشتری به خود گرفته و در مراحل پایانی مرمت است.

  شهردار خامنه ادامه داد: براساس هماهنگی های قبلی صورت گرفته بعد از اتمام عملیات اجرایی این پروژه، طرح تأسیس خانه مشروطه شهرستان شبستر در شهر خامنه و در محل این بنا با مشارکت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، سریعا در دستور کار شهرداری خامنه قرار خواهد گرفت.

  وی با تأکید بر لزوم توجه به آثار و اماکن تاریخی و توجه ویژه به صنعت گردشگری، اظهار داشت: حفظ و احیای بناهای تاریخی و توجه ویژه به پتانسیل های گردشگری علاوه بر بهبود و اصلاح بافت‌های ناکارآمد شهری، یکی از راه‌کارهای دستیابی به منابع درآمدی پایدار و گامی بلند در مسیر رشد و توسعه شهری و شناساندن قدمت و اصالت شهر خامنه می باشد.

  مهندس نیکورأی در ادامه از علاقه شهرداری خامنه برای مرمت، بازسازی و احیاء دیگر اماکن تاریخی و گردشگری شهر خامنه از قبیل: منزل پدری مقام معظم رهبری، محوطه درختان ۱۷۰۰ ساله چنار، مقبره سردار حسین خان میرپنجه و مقبره شیخ نجم الدین گیلانی خبر داد و افزود: مرمت و احیاء بناهای تاریخی در جذب گردشگران، توسعه شهری، رونق اقتصادی و حفظ هویت و فرهنگ بسیار مؤثر است.

  در پایان مهندس نیکورأی اظهار امیدواری کرد تا با بهره مندی از رهنمون های استاندار آذربایجان شرقی، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و فرماندار شهرستان شبستر و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی و با مساعدت دستگاه های اجرایی ذیربط و تخصیص اعتبارات لازم در کنار تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر خامنه، شاهد توسعه و شکوفایی بیش از پیش مهد فرهنگ و ادب باشیم چرا که خامنه شهر خاطره ها، میزبانی برای ایجاد خاطرات شیرین برای همه میهمانان است.

   

   

  خانه شیخ محمد خیابانی در سال ۹۵ با شماره ۳۱۳۹۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. این بنا دارای معماری ساده و زیبا، قاب بندی‌های آجری ساده، ورودی ساباط مانند و  ایوان با ستون های چوبی بوده و با مساحت ۳۰۰ مترمربع قدمتی بیش از دو قرن دارد.

   

  گزارش تصویری بازدید شهردار خامنه از عملیات اجرایی پروژه مرمت و بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی:

  برچسب ها :

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  شعار سال

  شعار سال جهش تولید

  اماکن گردشگری

   

  مسجد تاریخی میرپنج
  شماره ثبت در فهرست آثار ملی: 19579
  درختان 1700 ساله چنار
  موزه هدایای شهر خامنه
  منطقه گردشگری قره کهریز
  مقبره شیخ نجم الدین گیلانی
  آب انبار تاریخی قیرخ ایاخ
  مقبره حسین خان میرپنج
  بوستان تپه ای مصلی
  یادمان شهدای گرانقدر گمنام
  قنات های تاریخی پر آب شهر خامنه
  شهدای خامنه
  پیوند ها
  وبسايت مقام معظم رهبري وبسایت ریاست جمهوری وبسایت مجلس وبسایت وزارت کشور وبسایت استانداری وبسایت سازمان شهرداری ها وبسایت فرمانداری وبسایت فرمانداری وبسایت شهرداري تفرش